Get Adobe Flash player

Zielona gora

Od 15 listopada 2022 przez tydzień, do 22 listopada odbędzie się w BABIE niezwykła wystawa.
Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy.
Celem jest zachęcenie Ukrainek do korzystania z numeru zaufania 888 88 79 88, który jest dla nich dostępny codziennie w godzinach 14.00 - 17.00


Wystawa dostępna będzie w dni robocze od 11.00 do 16.00 w siedzibie Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, Stary Rynek 17 (wejście od ul. Lisowskiego) w Zielonej Górze.

Eksponatem wystawy będzie telefon zaufania fundacji Feminoteka, przeznaczony dla Ukrainek, które doświadczyły przemocy. Będzie też można zobaczyć zdjęcia Yulki Krivich oraz – dzięki tekstom Sylwi Chutnik, Agaty Napiórskiej oraz Agnieszki Szpili, opracowanym na podstawie prawdziwych historii kobiet, które zgłaszają się do fundacji – dowiedzieć się, na czym polega pomoc Feminoteki. Eksponat specjalnie zaprojektowany przez Pana Generatora ma zachęcić Ukrainki do skorzystania z pomocy fundacji.

Wystawę tworzą: Yulka Krivich, Pan Generator, Sylwia Chutnik, Agnieszka Szpila, Agata Napiórska, Ilona Maruga, Jaśmina Polak, Olena Turbal, Lubawa Griesznowa, Kateryna Motrycz, Maria Pastuszok, Olena Borozenets.